مزایا و معایب دوربین های مداربسته حرارتی

دوربین مداربسته حرارتی یا Thermal نوعی از دوربین هستند که توانایی تشخیص ماهیت تهدید و هشدارهای خطا را دارند. این نوع دوربین‌ها تصاویر را از طریق انرژی گرمایی که با چشم غیرمسلح قابل‌مشاهده نیست، ثبت می‌کنند. این نوع از دوربین‌ها هر چیزی در تصویر رنگی گرما ساتع می‌کند حتی تکه‌های یخ را می‌تواند نشان دهد. روش کار دوربین‌های مداربسته حرارتی به این صورت است که انرژی مادون‌قرمز ناشی از یک جسم را توسط لنزها بر روی یک آشکارساز مادون‌قرمز متمرکز می‌کند. این آشکارساز قادر است اطلاعات را جهت پردازش تصویر به الکترونیک‌های سنسور ارسال کند. این سیستم اطلاعات به‌دست‌آمده از آشکارساز را به تصویری بر خواهد گرداند که می‌توان آن را بر روی یک مانیتور ویدئویی استاندارد یا صفحات LCD یا هرجایی بر روی یک کامپیوتر تحت شبکه مشاهده نمود.رافیکس در این مقاله قصد دارد نگاهی عمیق‌ به قابلیت‌های دوربین‌های مداربسته ترمال انداخته و موارد استفاده و نصب این نوع دوربین را ارائه دهد. در این مقاله بررسی خواهیم کرد که چگونه این نوع دوربین‌ها باعث بهبود کارایی سیستم‌های امنیتی خواهند شد.

کاربردهای دوربین‌های حرارتی

استفاده از دوربین‌های حرارتی در کاربردها و پروژه‌هایی که در آن دقت بسیار مهم است یعنی به نحوی تشخیص برای آن‌ها حیاتی محسوب می‌شود استفاده می‌شوند. در ادامه به برخی از آنان اشاره خواهیم نمود.

استفاده از دوربین مداربسته حرارتی جهت نظارت و کنترل بیمار در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی

حفاظت محیطی و امنیتی در مکان‌هایی مانند فرودگاه و نیروگاه‌ها

جهت کنترل تجهیزات و نحوه عملکرد آن‌ در بسیاری از اماکن صنعتی و کارخانه‌ها

و سایر موارد

نصب دوربین مداربسته حرارتی جهت کنترل و نظارت

شناسایی پنهان

ویژگی منحصربه‌فرد دوربین مداربسته حرارتی این است که این دوربین تصاویر را بر اساس گرمایی که از افراد و اشیاء ساطع‌شده ثبت می‌کند. به‌بیان‌دیگر می‌توان گفت در این نوع دوربین میزان روشنایی و دید محیط بر ضبط وقایع تأثیر چندانی نخواهد گذاشت؛ یعنی در حالت استتار سوژه یا در محیط‌های تاریک و شرایط مه‌آلود و ابری بسیار دقیق عمل خواهد کرد و قادر به مشاهده یک طرح کلی از تصاویر بالقوه هستند. از این قابلیت می‌توان در منطقه‌های دورافتاده و خطرناک که هیچ نوری در شب وجود ندارد استفاده کرد.

با استفاده از فناوری‌های تجزیه‌وتحلیل این نوع دوربین‌های حرارتی کاربران می‌توانند تمام خطرات و تهدیدات بالقوه را شناسایی کنند و از بین آنان به‌صورت اتوماتیک همه عوامل غیرضروری که خطری ایجاد نمی‌کنند را کنار بگذارند و سریع‌تر تیم امنیت را جهت تمهیدات لازم باخبر سازند.

اشتراک:

گذاشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X