دوربین مداربسته حافظه دار چیست؟

دوربین های مداربسته حافظه دار دسته ای از دوربین های مداربسته شبکه هستند که امکان وصل شدن یک حافظه SD کارت بر روی ان ها قرار داده شده است. این دوربین ها را میتوان از روی قابلیت SD Card Slot بر روی کاتالوگ آنها شناخت.

ویژگی ها

دوربین های حافظه دار این امکان را دارند که به وسیله حافظه نصب شده در دوربین مدار بسته تصاویر را بدون نیاز به NVR یا سرور مرکزی در خود ذخیره کنند. این قابلیت باعث میشود ضرورت نصب تجهیزات ضبط برای دوربین از بین برود. البته این کار فقط در صورت اجرا در پروژه های کوچک توصیه می شود.
SD کارت نصب شده در بیشتر دوربین ها قابلیت ضبط بیش از ۳۲گیگا بایت را ندارد که نسبت به حجم فایل های تصویری دوربین حجم کمتری به حساب می آید و بیش از چند روز از فیلم دوربین را در خود جای نمی دهد.

مزایا و عیب ها

مزایا

مزیت مهم استفاده از دوربین های حافظه دار استقلال انهاست. این دروبین ها این قابلیت را به شما می دهند که بدون وصل شدن به شبکه تصاویر را ضبط شده داشته باشید. در صورتی که دوربین از تغذیه مناسب و با ثباتی هم برخوردار باشد شما میتوانید در همه شرایط تصاویر دوربین ها داشته باشید.
در بعضی از پروژه های با حساسیت بالاتر به غیراز ضبط دوربین در سرور مرکزی از حافظه SD در دوربین ها هم استفاده می شود تا در صورت قطع شبکه دوربین ها به شکل مستقل نیز ضبط تصاویر را داشته باشند.

عیب ها

بزرگترین عیب حافظه دار بودن دوربین ها خلل امنیتی انه است. در صورتی که به هر دلیل دوربین مورد سرقت یا اسیب جدی قرار گیرد امکان دسترسی به تصاویر دوربین قبل از اتفاق افتادن حادثه قابل انجام نخواهد بود.
عیب دیگر حفاظه داخلی دوربین ها حجم بسیار پایین انهاست. این حجم به سختی امکان ضبط چند روز را به شما خواهد داد و استفاده از آن برای سیستم های امنیتی یا نظارتی کاربردی نخواهد بود.

Share:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X