حسگر تشخیص حرکت چطور کار می کند؟

ارتفاع نصب سنسور تشخیص حرکت (Motion Detection)

اهداف و اجسام متحرک و تنظیمات ریزپردازنده بگونه ای در نظر گرفته شده است که در محیط نظارت مسیرهایی مثل راهروها یا دربهای ورود و خروج را پوشش دهد. به همین دلیل باید مشخص شود که یک جسم متحرک چطور باید در محیط نظارت دیده شود یا چه زاویه ای برای نصب سنسور مناسب می باشد. به همین دلیل ارتفاع مناسب برای نصب سنسورها در مشخصات و دستورالعمل آنها ذکر شده است. نصب سنسور تشخیص حرکت در ارتفاع کم باعث می گردد که حرکات را بد تشخیص دهد و منجر به اعلام هشدارهای نادرست گردد. نصب سنسور تشخیص حرکت در ارتفاع بسیار بالا هم باعث می گردد حتی اگر حسگر از نوع Creep (تشخیص خزیدن) هم باشد، نقاط کوری در دید سنسور ایجاد شود.

حشرات عامل افزایش هشدارهای خطای سنسور تشخیص حرکت

حشرات بدلیل گرمای تولیدی در سنسور تشخیص حرکت، جذب آن می شوند و به داخل آن راه پیدا می کنند. بنابراین با خزیدن و حرکت حشرات داخل و اطراف لنزها یا لنز Pyro، سنسر را در تشخیص حرکت دچار مشکل می گردد. به همین دلیل از لایه هایی سلیکونی برای پوشاندن حفره های نفوذی بدنه سنسور تشخیص حرکت (مثل حفره کابلها، جای پیچها و ..) استفاده می گردد.

گرم کننده ها و دستگاههای حرارتی عامل افزایش هشدارهای خطا

حسگرهای تشخیص حرکت نباید روبروی دستگاههای گرمایشی قرار گیرند. شومینه ها و باربکیو یا دستگاههای پخت می توانند باعث افزایش خطای سنسور شده و بهتر از پیش از نصب حسگرها به این نکات توجه کرده و طراحی امنیتی مناسب تری داشته باشید.

سطوح انعکاس دهنده و افزایش هشدار خطا

سنسورهای تشخیص حرکت در صورت ممکن نباید روبروی سطوح انعکاسی و مسطح قرار داشته باشند. سطوح براق و انعکاسی مثل فلز براق یا رنگ نشده می توانند منابع امواج حرارتی را انعکاس دهند و بدین صورت سنسور را با مشکل روبرو کنند. حتی سطوح انعکاسی لامپها هم می تواند سطح حرارت اتاق را افزایش دهد و باعث اعلام هشدار نادرست شود. نور خورشید هم بصورت یک منبع حرارتی با تابش مستقیم سنسور را به خطا می اندازد که بهتر است در محیط های بزرگ حسگر Motion Detection ترجیحا رو به سطوحی قرار نگیرد که نور خورشید را مستقیما منعکس می کنند. لوازم روشنایی که تایمر دارند مثل لامپهای هوشمند می توانند باعث شوند با انعکاس لحظه ای برای پروفایل مادون قرمز سنسور تغییراتی ایجاد کند که نتیجه اش اعلام هشدار غلط باشد.

اشتراک:

گذاشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X