تفاوت های دوربین‌های آنالوگ و تحت شبکه IPچیست؟

دوربین‌های مداربسته معمولاً برای نظارت بر اماکن داخلی و خارجی مورد استفاده است و بسته به شرایط محیط انواع مختلفی دارند. در صورتی که بخواهید برای حفاظت از منزل، محل کار و یا هر مکان دیگری که در آن نیاز به نظارت تصویری دارید، از دوربین مدار بسته استفاده نمایید ؛ در حالت کلی جهت نصب دوربین مدار بسته دو انتخاب پیش رو دارید:

دوربین‌های IP و دوربین‌های ANALOG

با اینکه هر دو نوع این دوربین‌ها، برای یک هدف طراحی شده‌ است، اما از جهت ارائه امکانات، با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند که بسته به موارد نظارتی و حفاظتی خاصی که مورد نیاز شما می باشد، می‌تواند در انتخاب مناسب‌ترین تجهیزات، مدنظر قرار بگیرد.

یک دوربین(IP( (Internet Protocol، دوربین ویدیویی دیجیتال است که از آن برای نظارت و به طور همزمان تصویربرداری و انتقال داده‌ها از طریق اتصال پرسرعت اترنت استفاده می‌شود.

(CCTV (Closed Circuit Television سیستمی است که در آن سیگنال‌ها با اهداف نظارتی و حفاظتی به صورت بسته کنترل می‌شوند.

در ادامه، مقایسه‌ای بی‌طرفانه بین این دو سیستم انجام خواهد شد تا شما بتوانید یک تصمیم هوشمندانه در ارتباط با آنچه که بهترین حفاظت را برای خانه یا کسب و کارتان ارائه می‌دهد، داشته باشید.

دوربین‌های IP چه هستند؟

کاربرد سیستم‌های الکترونیکی برای اهداف حفاظتی، در سال‌های اخیر تغییرات چشمگیری داشته ودوربین‌های IP، نسل بعدی سیستم‌های نظارتی هستند که در همان محیط CCTVها توسعه یافته‌اند اما با کیفیت و وضوح تصویر بهتر، بعلاوه‌ی یک سری ویژگی‌های دیگر.

دوربین‌های CCTV آنالوگ چه هستند؟

دوربین‌های مداربسته سنتی عمدتاً برای کاربردهای تشخیص نفوذ و به منظور ارزیابی آلارم‌ها استفاده می شود. زمانی که دوربین‌های مبتنی بر فیزیک حالت جامد، در میانه‌ی دهه ۸۰ میلادی، وارد بازار شدند، این روال تغییر کرد. چرا که دوربین‌های حالت جامد، سریعاً تبدیل به نمونه‌ی استاندارد نظارت ویدیویی شدند و این هم به خاطر هزینه نگهداری کم و راحتی استفاده از آنها بود.

اشتراک:

گذاشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X