آموزش نصب میکروفن دوربین مداربسته

نصب میکروفن در سیستم مداربسته بسیار آسان است. دراین مطلب به طور قدم به قدم این کار را اموزش خواهیم داد.

اطلاعات پیش از نصب

بعد از نصب میکروفن باید به چند نکته دقت کنید. اصلی ترین نکته این است که تعداد کانال های صدای DVR شما کمتر از میکروفن های شما نباشد. درصورتی که مشتری احتیاج به نصب میکروفن داشت باید حتما این نکته را در هنگام انتخاب DVR مد نظر قراراداد.
دومین نکته نوع فیش ورودی صدای موجود بر روی ِDVR است. در بعضی DVRها این فیش به شکل BNC و در بعضی به صورت AV است. باید قبل از نصب میکروفن از نوع فیش آگاهی پیدا کنید تا بتوانید اتصالات مناسب ان را تهیه کنید.

مراحل نصب

  1. میکروفن دارای ۲ فیش مختلف است. یکی به شکل فیش AV که برای انتقال صدا مورد استفاده قرار میگیرد و دیگری به صورت فیش اداپتوری که برای تغذیه میکروفن استفاده می شود. این ۲ فیش را شناسایی کنید.
  2. تغذیه میکروفن را وصل کنید. میکروفن ها نیز مثل دوربین های مداربسته احتیاج به برق ۱۲ولتی دارند. غالبا مصرف میکروفن ها به شکل کسری از امپر است پس می توانید به وسیله یک اداپتور دوربین مدار بسته و میکروفن را به طورهمزمان وصل کنید. برای اتصال تغذیه به میکروفن حتما از فیش استفاده کنید. سعی کنید به هیچ عنوان سر سیم را نچینید.
  3. فیش AV را سر کابل وصل کنید. وصل کردن فیش AV نیز شبیه فیش BNC است. مغزی را به مغزی فیش و شیلد را به بدنه متصل کنید.
  4. کابل صدا را وصل کنید. معمولا برای بسیاری از نصاب ها این سوال پیش می آید که از چه کابلی برای انتقال صدا استفاده کنیم. در متراژهای کم حتما کابل برق ساده ۰.۵*۲ هم میتواند صدا را انتقال دهد اما در صورت زیاد شدن فاصله بهتر است از کابل کواکسیال برای این کار استفاده کنید.
  5. کابل صدا را به DVR متصل کنید. در این قسمت باید با توجه به فیش موجود بر روی DVR فیش کابل را نیز نصب کنید. دقت کنید که در صورتی که دوست دارید همه کابلها را به صورت BNC وصل کنید می توانید از رابط های BNC به AV برای اتصال فیش BNC به ورودی AV موجود بر روی DVR استفاده کنید.
  6. قبل از وصل میکروفن به DVR باید از خروجی صدای دستگاه یک کابل به یک بلندگو یا هدفون برای شنیدن صدا متصل کنید. این کابل نیز معمولا با فیش AV متصل می گردد.
  7. پس از اتصال بلند گو به دستگاه در تنظیمات دستگاه صدای دوربین مورد نظر را فعال کنید. حال باید قادر به شنیدن صدای میکروفن باشید. در صورتی که صدای صوت در میکروفن می شنوید صدای بلندگوها را کمتر کنید.
  8. دقت کنید که میکروفن برای تنظیم صدا دارای یک ولوم داخلی کوچک است. سعی کنید ولوم را تغییر ندهید. مناسب ترین جایگاه برای ولوم حدود وسط آن است.

Share:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X